Загальні Збори Асоціації об’єднаних територіальних громад

22.02.2019 Комментариев нет

Загальні Збори Асоціації об’єднаних територіальних громад

21 лютого 2019 року в Українському домі відбулися Загальні Збори Асоціації об’єднаних територіальних громад, у яких взяли участь близько 300 голів ОТГ зі всієї України.

Програма заходу:

Стратегічна дискусійна панель за участі Прем’єр-міністра України Volodymyr Groysman.

Дискусійна панель: реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Новий етап. Виклики і перспективи.

Серед учасників: Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко , голова Комітету ВР з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко.

Прем’єр-міністр України Volodymyr Groysman на Загальних Зборах Асоціації ОТГ:

— Перший етап децентралізації – створення громад – Україна пройшла. Зараз потрібен наступний етап, який забезпечить незворотність реформи. Це завдання ми маємо вирішити не через 10 років, а у 2020 році. Нам потрібно зробити все, аби в Конституції України закріпити повсюдність самоврядування, чітко визначити розподіл повноважень за принципом субсидіарності, гарантії фінансового забезпечення.

— Три роки тому в черзі до дитячих садочків стояли близько 96 тисяч дітей. За три роки ми скоротили цю чергу до 33 тисяч. Минулого року ми передали на розвиток регіонів 37 млрд грн. У цьому році – буде близько 50 млрд. Це гроші, в тому числі, і на Нову українську школу.

— Представники громад за останні роки стали на «20 голів» вищими. Стали глибоко дивитися у суть проблем. Ви – нові лідери. Пішли у нову систему, опанували нові знання, нові якості і маєте результат

Затверджено новий склад Ради Асоціації ОТГ. До її складу увійшли представники 24 областей України.

Основні функції Ради:
— підвищення ефективності та координації діяльності організації на регіональному рівні;
— вивчення та узагальнення проблем і потреб ОТГ, напрацювання рекомендацій та порад щодо їх вирішення.

Створено платформу Асоціації ОТГ з питань гендерної рівності.  Її головою стала Світлана Спажева, голова Покровської ОТГ.

Відбулися засідання дев’яти платформ Асоціації.

https://www.facebook.com/LSGA.ATC/

Теги :