Україна та ЄС консолідують зусилля для стимулювання розбудови «чистої» енергетики заради енергонезалежності, енергобезпеки та міцної економіки

19.12.2018 Комментариев нет

Україна та ЄС консолідують зусилля для стимулювання розбудови «чистої» енергетики заради енергонезалежності, енергобезпеки та міцної економіки

Досягнення та плани України щодо розвитку «чистої» енергетики, враховуючи досвід ЄС, — ключова тема Інвестиційного форуму Україна – ЄС з відновлюваної енергетики, організованого Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань енергетики, Комітетом ВРУ ПЕК, Держенергоефективності та DIXI Group 18 грудня ц.р. у Києві.

Успіхи ЄС у цій сфері та готовність підтримувати України у розбудові «чистої» енергетики висловили на відкритті форуму віце-президент Європейської Комісії Марош Шевчович, заступник Генерального директора Генерального директорату з питань енергетики Європейської Комісії Герассімос Томас, Посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

ЄС активно розвиває «чисту» енергетику. Нещодавно Рада ЄС затвердила нову амбітну ціль для країн-членів ЄС – не менше 32% «зеленої» енергії у 2030 році. Деякі країни ЄС вже фіксують рекорди у виробництві «чистої» електроенергії.

Серед основних переваг відновлюваної енергетики ЄС відзначає, безумовно:

підвищення зайнятості населення;
інноваційний технологічний розвиток;
зменшення залежності від імпортних традиційних енергоресурсів;
формування міцної «зеленої» економіки;
зменшення шкідливих викидів вуглецю.
У свою чергу, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував досягнення та плани України у цій сфері.

«У 2017 р. Україна вже здобула майже 7% «зеленої» енергії. Цього вдалося досягти завдяки впровадженим відповідно до практик ЄС законодавчим стимулам, які ще у 2015 р. активізували ринок, підвищили інтерес інвесторів та дозволили за всі ці 4 роки залучити більше 1,5 млрд євро інвестицій у вітчизняні «зелені» проекти», — зауважив С.Савчук.

Наразі Україна робить стратегічно важливий крок – готується до впровадження поширеного у країнах ЄС механізму – «зелених» аукціонів. Відповідний законопроект, розроблений за ініціативи Комітету ВРУ ПЕК за участю усіх стейкхолдерів, у т.ч. Держенергоефективності, планується розглянути у Парламенті 20 грудня цього року.

Представники ЄС також відзначили важливість аукціонів, що допоможе:

здешевити «зелену» електроенергію для суспільства;
сформувати прозору високу конкуренцію між інвесторами;
забезпечити стабільність та надати впевненість інвесторам щодо фінансування проектів на довгострокову перспективу.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності