Україна та Австрія розглядають взаємовигідні «зелені» проекти для співпраці!

07.03.2019 Комментариев нет

Україна та Австрія розглядають взаємовигідні «зелені» проекти для співпраці!

Партнерство України та Австрії у «чистій» енергетиці, а також – можливості для спільних інвестиційних проектів, обговорили учасники Австрійсько-українського дня з відновлюваної енергетики в Києві.

Представників двох країн привітала особисто Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер.

У свою чергу, радник Голови Держенергоефективності Костянтин Гура презентував діючі та заплановані законодавчі стимули для інвесторів і акцентував увагу на швидких темпах розвитку «зеленої» енергетики.

«За останні 4 роки в українські «зелені» проекти інвестовано понад 1,7 млрд євро. Це говорить міжнародним партнерам про привабливість ринку та перспективи інвестування», — зауважив К. Гура.

Закликаючи представників австрійського бізнесу вкладати кошти у «зелені» проекти в Україні, К. Гура звернув особливу увагу на важливість для громад проектів із генерації енергії з біомаси, біогазу, сміття.

Захід, дійсно, став епіцентром тих австрійських компаній, які працюють у відновлюваній енергетиці («Aquaconsult Anlagenbau GmbH», «Austroflex Rohr-Isoliersysteme GmbH», «GREENoneTEC Solarindustrie GmbH», «Greenride GmbH», «HERZ Energietechnik GmbH» тощо).

Окрім цього, К.Гура також розповів про плани Держенергоефективності посилити співпрацю із профільними австрійськими відомствами.

«За даними Євростату, Австрія знаходиться у ТОП-5 країн-лідерів ЄС за часткою «зеленої» енергії у кінцевому енергоспоживанні. Вона становить більше 32%. Більше того, лише уявіть: в Австрії понад 72% електроенергії виробляється саме з відновлюваних джерел. Тому Україна, яка має і ресурси, і сприятливі стимули для інвесторів, зацікавлена переймати досвід Австрії у регулюванні цієї сфери та реалізовувати нові проекти за участю австрійських технологій та інвестицій», — повідомив К. Гура.

Як пояснив К. Гура, цьогоріч в рамках Проекту Twinning планується тісна співпраця та обмін досвідом із австрійськими колегами, зокрема:

— Державним регулятором ринку електроенергії та газу в Австрії «E-Control»;

— Австрійським енергетичним агентством;

— Австрійським агентством з питань навколишнього середовища;

— Федеральним міністерством з питань сталого розвитку та туризму Австрії.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

http://saee.gov.ua/uk/news/2817

Теги :