Україна-Польща: обговорено вигідні напрями інвестування в енергоефективність, «зелену» енергетику та енергетичну утилізацію сміття!

17.05.2019 Комментариев нет

Україна-Польща: обговорено вигідні напрями інвестування в енергоефективність, «зелену» енергетику та енергетичну утилізацію сміття!

У рамках візиту до м. Варшава (Республіка Польща) Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у Х Міжнародному форумі «Дні українського бізнесу в Польщі», де обговорив шляхи залучення польських інвестицій в українські проекти з енергоефективності, «чистої» енергетики та енергетичної утилізації сміття.

Зменшення залежності від традиційних енергоресурсів – актуальне питання як для України, так і для Польщі. Тому реалізація спільних «зелених» проектів, особливо у біоенергетиці, буде взаємовигідною.

За даними Управління статистики Польщі, у 2016 р. тверде біопаливо займало більшу частину структури виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії.

Україна також має значний потенціал використання біомаси для генерації енергії та діючий на законодавчому рівні стимулюючий тариф на тепло «не з газу». Встановлені за останні 5 років понад 2200 МВт теплових потужностей із заміщення газу доводять активність та привабливість цього ринку.

Ще один перспективний напрям для консолідації зусиль України та Польщі – це енергетична утилізація сміття. Польща має чималий досвід у цій сфері, адже в цій країні вже працюють:

— більше 190 заводів компостування;

— понад 170 заводів механіко-біологічної переробки сміття;

— 7 сміттєспалювальних заводів.

Наприклад, у Бидгощі сміттєпереробний завод «Pro Natura» потужністю 13 МВт електричної та 27,7 МВт теплової енергії переробляє 180 тис. тонн сміття у рік. У результаті завод генерує електроенергію для 50 тис. жителів міст та тепло для муніципальної тепломережі. Із органічних відходів виробляють компости (добрива).

«Водночас в Україні щороку утворюється близько 10 млн тонн твердих побутових відходів. Це «золото» під нашими ногами. Започаткування будівництва заводів з енергетичної утилізації сміття дозволить заміщувати в еквіваленті до 1 млрд м³ газу у рік. Зважаючи на такий потенціал, ми зацікавлені у залученні польських технологій та інвестицій Польщі у «waste-to-energy projects», — пояснив С.Савчук.

Також спільно з польськими колегами розглянуто можливі напрями партнерства у сфері енергоефективності (енергосервісні проекти, впровадження енергоменеджменту у бюджетній сфері тощо).

За підсумками форуму планується опрацювати потенційні проекти у сфері енергетичної утилізації сміття, а також відновлюваній енергетиці та енергоефективності.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

http://saee.gov.ua