Удосконалення «зелених» аукціонів: інвестори очікують на чіткі «правила гри»

26.02.2019 Комментариев нет

Удосконалення «зелених» аукціонів: інвестори очікують на чіткі «правила гри»

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у робочій нараді із народними депутатами України, експертним і бізнес-середовищем щодо удосконалення  законопроекту стосовно «зелених» аукціонів від 05.12.2018 № 8449-д для його розгляду на Комітеті ВРУ ПЕК, а потім — у Парламенті.

Держенергоефективності, у свою чергу, підготувало пропозиції до законопроекту за підсумками міжнародної конференції щодо «зелених» аукціонів, проведеної спільно з Комітетом ВРУ ПЕК за участю експертів Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Європейського банку реконструкції та розвитку (EBRD) та інших авторитетних організацій.

«Серед найважливіших рекомендацій – стимулювати виробництво енергії з біомаси та біогазу та залишити діючий «зелений» тариф для такого бізнесу без змін», — наголосив С.Савчук.

Справа в тому, що наразі цей сектор відстає за темпами розвитку від інших видів електрогенерації та має лише 97 МВт встановлених потужностей. Це у 14 разів менше, ніж потужності СЕС (1388 МВт).

При цьому, відповідно до Енергетичної стратегії до 2035 р. різниця між цими секторами не має бути такою великою: потужності біоенергетики повинні бути тільки у 2 рази менші, ніж СЕС.

Водночас, розвиток біоенергетики сприятиме:

  • прогнозованості електрогенерації в енергосистемі;
  • використанню біоТЕЦ та біоТЕС в якості маневрових потужностей;
  • освоєнню значного потенціалу виробництва енергії з біомаси та заміщенню дорогого газу.

«Очікуємо на якнайшвидший розгляд та схвалення законопроекту на засіданні Комітету ВРУ ПЕК та у Парламенті», — підсумував С.Савчук.

Управління комунікації та звязків з громадськістю

http://saee.gov.ua/uk/news/2799

Теги :