У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, розроблений Асоціацією ОТГ, щодо збільшення фінансування на ремонт комунальних доріг в громадах

27.03.2019 Комментариев нет

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, розроблений Асоціацією ОТГ, щодо збільшення фінансування на ремонт комунальних доріг в громадах

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, який розробили спеціалісти Асоціації об’єднаних територіальних громад спільно з Всеукраїнською дорожньою асоціацією, Асоціацією міст України та групою народних депутатів.

Основна мета законопроекту – збільшення фінансування на ремонт комунальних доріг в громадах.

Ініціатива покликана вирішити проблему, яка виникла у 2018 році: облдержадміністрації здебільшого недофінансовують дороги комунального значення. Згідно з діючим законодавством, ОДА на власний розсуд можуть спрямовувати на дороги комунального значення від нуля до 20% коштів Дорожнього фонду, виділених на область.

«За 2018 рік 10 областей не виділили на ремонти комунальних доріг жодної копійки. 5 областей виділили від 2 до 8% коштів Дорожнього фонду, які отримала область. Лише 9 областей виділили від 10 до 20%. … Тому ми хочемо, щоб у законі була норма про мінімум 10% і максимум 20%», – пояснив Олександр Корінний, голова Асоціації об’єднаних територіальних громад, міський голова Новоукраїнської ОТГ.

Також законопроект передбачає пріоритизацію видатків на дороги, ведуть до об’єктів соціальної інфраструктури – опорних шкіл, лікарень тощо.

Ознайомитись з ним можна за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65725

Головна

Теги :