Сергій Савчук: Тенденції розвитку «чистої» енергетики в Україні обговорили із гравцями ринку

16.10.2018 Комментариев нет

Сергій Савчук: Тенденції розвитку «чистої» енергетики в Україні обговорили із гравцями ринку

Введення нових потужностей «чистої» енергетики, діючі стимули та плани впровадження системи аукціонів розглянули учасники круглого столу, організованого Асоціацією сонячної енергетики України, УСПП та Торгово-промисловою палатою України.

«Темпи встановлення нових потужностей зростають. Якщо у 2016 р. введено близько 140 МВт, то у 2017 р. вже удвічі більше – 300 МВт. При цьому тільки за 9 місяців 2018 р. маємо додатково майже 500 МВт. Більшість нових проектів – це СЕС», — відзначив С.Савчук, презентуючи стан розвитку цієї сфери.

Голова переконаний, що для забезпечення подальшого передбачуваного та збалансованого розвитку ринку заплановано введення системи аукціонів із 2020 року.

Передбачається, що участь в аукціоні буде обов’язковою для:

СЕС ≥10 МВт
ВЕС ≥20 МВт.
Переможці аукціонів зможуть генерувати електроенергію за аукціонною ціною впродовж 20 років.

При цьому, встановлення квоти має відбуватися за регіональним принципом, зважаючи на технічні можливості та ресурси регіонів.

Робота над законодавчою базою щодо аукціонів ще триває. Тому важливо спільно з бізнесом та експертами удосконалити концепцію таким чином, щоб забезпечити надійне та стале виробництво «зеленої» електроенергії на користь країни.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю