Сергій Савчук: Нові законодавчі стимули для «зеленого» бізнесу обговорили на III Українському форумі з відновлюваної енергетики!

21.11.2018 Комментариев нет

Сергій Савчук: Нові законодавчі стимули для «зеленого» бізнесу обговорили на III Українському форумі з відновлюваної енергетики!

Перспективи ведення «зеленого» бізнесу, особливо після 2020 р.. та нові законодавчі стимули розглянули учасники III Українського форуму з відновлюваної енергетики, що відбувся в НСК «Олімпійський» в Києві.

Як пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, відновлювана енергетика в Україні набрала швидких темпів розвитку. При цьому важливо забезпечити подальшу стабільну роботу інвесторів на ринку.

Із цією метою за безпосередньої участі Держенергоефективності опрацьовується законодавча ініціатива щодо поступового переходу України на систему аукціонів.

Зокрема, пропонується надати можливість інвесторам укладати договір на продаж згенерованої «зеленої» електроенергії на строк до 20 років.

Наразі передбачається участь проектів:

— із 2020 р. — СЕС більше 10 МВт та ВЕС більше 20 МВт;

— із 2021-2022 р. – СЕС більше 5 МВт та ВЕС більше 10 МВт;

— із 2023 р. – СЕС і ВЕС більше 1 МВт.

«Основна ідея аукціонів — забезпечити прозору конкуренцію між інвесторами та встановити реальну ринкову ціну на електроенергію з відновлюваних джерел», — повідомив Голова.

Також має бути вирішено питання обмеження строку дії технічних умов на приєднання об’єктів відновлюваної електроенергетики до мереж на 5 років. Це сприятиме:

— вивільненню резервованих потужностей;

— вчасному завершенню проектів;

— запобіганню спекуляціям із безстроковими технічними умовами.

Крім цього, новим полем для активності інвесторів може бути генерація енергії із сміття. У кожному українському місті такі проекти вкрай затребувані, а ресурсний потенціал – величезний.

Ще один перспективний напрям для бізнесу – це енергосервіс, у т.ч. із реалізацію проектів з використанням відновлюваних джерел енергії. Наразі ведеться робота щодо удосконалення законодавства у цій сфері.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю