Сергій Савчук: Із експертами Європейської економічної комісії ООН розглянули дієві шляхи стимулювання промислових підприємств до енергоефективності!

14.11.2018 Комментариев нет

Сергій Савчук: Із експертами Європейської економічної комісії ООН розглянули дієві шляхи стимулювання промислових підприємств до енергоефективності!

Політику та конкретні шляхи підвищення енергоефективності у промисловості обговорили учасники 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку, організованого під егідою Європейської економічної комісії ООН (https://www.unece.org).

За прогнозами експертів ЄБРР (https://www.ebrd.com), виробництво електроенергії у світі зросте удвічі до 2060 року. При цьому буде спостерігатися тенденція до зменшення використання викопного палива у структурі виробництва електроенергії.

Тому енергоефективність у промисловості для багатьох країн, у т.ч. України, – невід’ємна складова розвитку економіки.

На сьогодні в Україні промисловість – один з найбільш енергоємних секторів. На нього припадає:

близько 30% всього енергоспоживання;
36% викидів СО2.
«Для зменшення енергоємності промисловості Держенергоефективності спільно з Українсько-данським енергетичним центром розробило механізм державної підтримки підприємств у реалізації заходів із підвищення енергоефективності та скорочення викидів парникових газів», — повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час виступу.

«Механізм схожий на вже популярну програму «теплих кредитів». За нашою концепцією підприємство зможе взяти у банку кредит на реалізацію енергоефективних заходів та «зелених» проектів. Після їх впровадження передбачається надання підприємству компенсації частини суми кредиту від держави», — додав С. Савчук.

Впровадження цього механізму дозволить:

стимулювати підприємства до оптимізації енергоспоживання та використання відновлюваних джерел енергії;
зменшити викиди CO2;
створити додаткові високотехнологічні робочі місця;
підвищити конкурентоздатність вітчизняної продукції на внутрішньому та зовнішньому ринку.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю