Плідна співпраця Держенергоефективності з Біоенергетичною асоціацією України та гравцями ринку над законодавством дала суттєвий поштовх розвитку біоенергетики в Україні

27.09.2018 Комментариев нет

Спільні результати роботи Держенергоефективності із Біоенергетичною асоціацією України та партнерами було розглянуто на Міжнародній конференції «Енергія з біомаси».

Учасники конференції відзначили суттєву активізацію сфери виробництва тепла з біомаси. За 2014-2017 рр. понад 460 млн євро інвестовано у 2000 МВт нових потужностей у цій сфері.

Також на законодавчому рівні створено прозору та спрощену систему встановлення тарифів на тепло з альтернативних джерел.

Оскільки збільшуються обсяги використання біомаси та встановлюються нові потужності, виникає необхідність у створенні ринку твердого біопалива.

Для цього Держенергоефективності спільно з Комітетом ВРУ ПЕК, БАУ та Проектом USAID вже розроблено два законопроекти щодо запровадження електронної системи торгівлі біопаливом.

Як доводить досвід країн ЄС, зокрема Литви, запуск такої системи сприятиме:

розвитку конкурентного та прозорого ринку біопалива;
зниженню цін на біопаливо;
забезпеченню генеруючих потужностей якісною сировиною;
активізації суміжних галузей і як наслідок — збільшенню надходжень до бюджету.
Окремо учасники розглянули сферу генерації електроенергії з біомаси. «Щоб стимулювати інвесторів та виробників працювати у цьому секторі і після 2020 р., ми розглядаємо можливість збереження поточного рівня «зеленого» тарифу на електроенергію з біомаси та подовження терміну його дії», — розповів С.Савчук.

Водночас, присутні на конференції обговорили пропозиції Біоенергетичної асоціації України щодо введення диференціації «зелених» тарифів на електроенергію з біомаси в залежності від потужності установок та виду сировини.

«Усі надані пропозиції будемо намагатися врахувати під час доопрацювання зареєстрованого у ВРУ законопроекту від 07.06.2018 №8449 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64170). Адже саме від ефективної законодавчої бази залежать майбутні інвестиції у проекти із заміщення газу», — повідомив Голова.

Крім цього, учасники заходу обговорили проект Закону України від 29.11.2017 №7348 щодо розвитку сфери виробництва та використання рідких видів біопалива (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62987), яким передбачається:

встановлення обов’язкової частки біокомпонентів у загальному обсязі продажу моторного палива,
запровадження відповідності біокомпонентів критеріям сталості,
адміністративна відповідальність за невиконання квот.
Прийняття законопроекту сприятиме створенню гарантованого ринку виробництва та використання рідких біопалив і збільшенню інвестицій у цей сектор.

Також С.Савчук був нагороджений відзнакою «Золотий міскантус» у номінації «Юриспруденція». «Впевнений, що розроблені та подальші законодавчі ініціативи будуть дієвими для біоенергетичної спільноти», — прокоментував Голова.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістюhttp://saee.gov.ua/uk/news/2584

Категории : Деловые новости