Із експертами OECD працюємо над масштабним розвитком ринку ЕСКО в Україні!

17.12.2018 Комментариев нет

Із експертами OECD працюємо над масштабним розвитком ринку ЕСКО в Україні!

Досягнення та плани щодо розвитку енергосервісу обговорили із експертами OECD, які, у свою чергу, презентували рекомендації щодо стимулювання цього ринку в Україні.

Завдяки прийняттю у 2015 р. всіх необхідних законодавчих змін, ми відкрили ринок ЕСКО-послуг для бюджетної сфери обсягом 8,5 млрд доларів. З тих пір ця сфера вражає стрімкими обертами розвитку, зокрема:

у 2016 р. укладено перші 20 ЕСКО-договорів на суму контрактів 18 млн гривень;
після оновлення законодавства у 2017 р. кількість проектів у 2018 р. зросла у 10 разів – 190 ЕСКО-договорів на суму контрактів 190 млн гривень;
у 2018 р. оголошено перші в Україні 5 ЕСКО-тендерів за моделлю поглибленого партнерства.
Окрім цього, ми ініціювали розширення функціональності ЕСКО-механізму для утеплення об’єктів органів влади та ОСББ.

ЕСКО вже впроваджується на 4 насосних станціях Держводагентства. Ще 3 центральні органи виконавчої влади — Міносвіти, Держстат, ДСНС — оголосили 22 ЕСКО-тендери. Додатково очікується 32 закупівлі за ініціативою МОН та ДСНС. Продовжується співпраця з МВС, Міноборони, Держрезервом та Держводагентством.

Водночас ми продовжуємо удосконалювати правову базу та визначати актуальні для обох сторін ЕСКО-договору питання, які допоможуть вирішити нові законопроекти від 10.12.2018 № 9386 та № 9387, підготовлені депутатським корпусом за участю Держенергоефективності та експертів ПРООН.

Експерти OECD позитивно оцінили напрацювання України у розвитку енергосервісу та надали рекомендації щодо стимулювання впровадження ЕСКО-проектів, їх фінансування та проведення роз’яснювальних кампаній.

За результатами круглого столу визначили пріоритетні напрями роботи у найближчій перспективі, зокрема:

опрацювати пропозиції OECD та їх практичне втілення;
спільно з фінансовими установами та страховими компаніями розглянути питання полегшення доступу до фінансування ЕСКО-проектів;
провести широку інформаційну кампанію із прес-турами на ЕСКО-об’єкти, презентуючи переваги їх впровадження;
започаткувати співпрацю із Асоціацією ЕСКО-компаній Іспанії (ANESE, http://www.anese.es).
Звіт OECD «Підвищення конкурентоспроможності в Україні шляхом створення сталого законодавчого підгрунтя для роботи енергосервісних компаній» можна завантажити за посиланнями:

saee.gov.ua