Голова Держенергоефективності представив стимули для використання відходів як палива, у т.ч. у цементній промисловості, під час VIІI Міжнародної конференції «UkrCemFor 2019»

30.05.2019 Комментариев нет

Голова Держенергоефективності представив стимули для використання відходів як палива, у т.ч. у цементній промисловості, під час VIІI Міжнародної конференції «UkrCemFor 2019»

Під час виступу на VIІI Міжнародній конференції «UkrCemFor 2019» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук пояснив, що в Україні енергетичну утилізацію сміття потрібно зробити економічно вигідним проектом, враховуючи такі важливі завдання:

— забезпечити енергетичну утилізацію твердих побутових відходів в екологічно безпечний спосіб у відповідності до європейських стандартів;

— налагодити систему адміністрування на муніципальному рівні;

– врегулювати питання використання SRF  як потенційного джерела енергії;

— забезпечити контроль у сфері перероблення та захоронення відходів.

«Зокрема, пропонується ввести у законодавство поняття відновлювального палива з побутових відходів як альтернативного джерела енергії та окреслити основні вимоги щодо його використання, особливо екологічні», — зауважив С.Савчук.

Прийняття даних законодавчих змін:

— забезпечить визначення правового статусу палива, виробленого з побутових відходів як альтернативного джерела енергії.

— надасть можливість встановлення тарифу на теплову енергію, вироблену з  побутових відходів на рівні 90% від середньозваженого тарифу на теплову  енергію, вироблену з газу. Це, у свою чергу, буде додатковою гарантією бізнесу щодо повернення вкладених у проект інвестицій.

Загалом, впровадження зазначеної законодавчої ініціативи дозволить досягти цілей  Національної стратегії управління відходами до 2030 р, зокрема:

  • скоротити обсяг захоронення твердих побутових відходів (ТПВ) до 30%,
  • отримати 50% перероблення ТПВ;
  • досягти рівня 10% енергетичної утилізації ТПВ;
  • забезпечити гарантований ринок збуту для ввідновлювального палива зі сміття (RDF/SRF);
  • зменшити залежність від імпорту енергоресурсів;
  • скоротити обсяг захоронення;
  • збільшити кількість нових робочих місць.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

http://saee.gov.ua/uk/news