Голова Держенергоефектинвості з Послом із енергетики МЗС Фінляндії обговорив здобутки співпраці двох країн і розвиток Фінсько-українського трастового фонду!

20.11.2018 Комментариев нет

Голова Держенергоефектинвості з Послом із енергетики МЗС Фінляндії обговорив здобутки співпраці двох країн і розвиток Фінсько-українського трастового фонду!

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на зустрічі з Послом із особливих доручень у сфері енергетики МЗС Фінляндії Матті Лассілою обговорив ефективність співпраці України та Фінляндії у «чистій» енергетиці та сфері енергоефективності.

Зокрема, С. Савчук висловив подяку МЗС Фінляндії за дійсно плідне партнерство та значну підтримку України у рамках виконання двостороннього Меморандуму про партнерство, підписаного у січні 2017 р. під час візиту Президента України Петра Порошенка до Фінляндії.

Для України це взаємовигідна співпраця, адже Фінляндія вже перевиконала свій план до 2020 р., досягнувши більше 38 % «чистої» енергії у 2016 році.

«Так, за два роки тісної роботи спільно з МЗС Фінляндії (http://formin.finland.fi) та НЕФКО (https://www.nefco.org) ми заснували Фінсько-український трастовий фонд обсягом 6 млн євро. Його основне завдання – фінансування підготовки «зелених» проектів в Україні за участю фінських компаній, технологій та інвестицій», — розповів Голова.

Серед важливих напрямів роботи Фонду – це розробка якісних техніко-економічних обґрунтувань для проектів, особливо, за такими напрямами:

встановлення когенераційних установок на біомасі;
виробництво біоетанолу та біодизелю;
генерація енергії із сміття;
вирощування енергокультур.
Фонд вже працює та приймає заявки для підготовки проектів (http://saee.gov.ua/uk/content/finland-ukraine-trust-fund).

Ознайомившись із поточними результатами співробітництва, сторони домовилися поглиблювати співпрацю з урахуванням найбільш перспективних для України та Фінляндії «зелених» проектів.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю