Енергосервіс – корисний інструмент для енергоефективних проектів в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ)

12.11.2018 Комментариев нет

Енергосервіс – корисний інструмент для енергоефективних проектів в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ)

ОТГ Полтавщини вивчають особливості впровадження та переваги ЕСКО-механізму. Відповідний тематичний семінар відбувся у Полтаві за участю Голови Полтавської обласної ради О. Біленького, членів Української асоціації енергосервісних компаній та об’єднаних територіальних громадах.

Захід став логічним продовженням проведеної Держенергоефективності у 2017-2018 роках інформаційно-роз’яснювальної кампанії стосовно використання ЕСКО-механізму в бюджетних закладах, результатом якої стала велика кількість ЕСКО-контрактів.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький відзначив, що для органів місцевого самоврядування та громад області співпраця з ЕСКО-компаніями є потужним ресурсом для забезпечення гарантованого досягнення економії паливно-енергетичних ресурсів.

Члени Української асоціації енергосервісних компаній розповіли про:

особливості, переваги та перспективи впровадження ЕСКО-механізму в бюджетній сфері;
схеми реконструкції системи теплопостачання комунального закладу з алгоритмом необхідних для цього дій;
процедуру енергосертифікації та енергоаудиту будівель бюджетної сфери, що є необхідною передумовою підготовки та заключення ЕСКО-договорів;
форми розвитку державно-приватного партнерства.
Особливу увагу учасників заходу привернули питання:

Розрахунок показника ефективності енергосервісного договору;
Географія запровадження ЕСКО-договорів Полтавської області.
Начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату Полтавської облради Ірина Березіна ознайомила присутніх із географією ЕСКО-договорів в регіоні: «Перші енергосервісні об’єкти з’явилися в Мачухівській ОТГ, Миргороді й Миргородському районі. У перспективі — ще вісім».
Представник Української асоціації енергосервісних компаній й надалі будуть брати активну участь в організації та проведенні роз’яснювальних заходів для ОТГ щодо використання ЕСКО-механізму в бюджетних закладах. Адже цей механізм дозволяє без додаткових витрат зменшити споживання енергоресурсів та, відповідно, знизити витрати на оплату комунальних послуг.

saee.gov.ua