Енергія із сміття по-шведськи: екологічно та вигідно!

14.11.2018 Комментариев нет

Енергія із сміття по-шведськи: екологічно та вигідно!

Швеція, один із світових лідерів у поводженні з відходами, розвінчує міфи щодо встановлення заводів, які генерують енергію із сміття.

Так, у м. Уппсала за 70 км від шведської столиці вже близько 10 років працює сміттєспалювальний завод, який забезпечує електроенергією та теплом майже дві третини потреб міста.

У цьому переконався на власні очі, відвідавши разом з українською делегацією
м. Уппсала у жовтні цього року.

Ще 15 років тому це було досить забруднене місто, оскільки не було централізованого теплопостачання, а натомість – близько 9 тис. індивідуальних котлів. Будівництво заводу із переробки сміття вирішило цю проблему.

При цьому, як пояснюють на заводі, температура горіння 1200 градусів
та сучасні технології очистки викидів дозволяють дотримуватися високих
екологічних стандартів.

Тому відповідність нормативам та якісне фільтрування викидів зробило переробку сміття безпечною справою, а близьке розташування заводу до житлових будинків не лякає місцевих жителів.

Крім цього, завод надає послуги з утилізації сміття іншим країнам, зокрема Великій Британії. В середньому за утилізацію кожної тонни британського сміття шведський завод отримує близько 70 євро.

Таким чином, шведи ще й заробляють на переробці іноземного сміття, суттєво зменшуючи тарифи для своїх споживачів.

Як бачимо, переваг виробництва енергії із сміття достатньо, щоб Україні вже переймати досвід Швеції та реалізовувати подібні проекти.

Детальніше читайте за посиланням: https://www.eurointegration.com.ua/articles/2018/11/9/7089174

saee.gov.ua