Держенергоефективності та НАН України працюють над стимулами вирощування енергокультур для заміщення газу

03.12.2018 Комментариев нет

Держенергоефективності та НАН України працюють над стимулами вирощування енергокультур для заміщення газу

Економічний ефект і стимули використання енергокультур при виробництві енергії обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із директором Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерієм Гейцем.

«Україна має близько 4 млн га малородючих земель, які можна із користю задіяти саме для вирощування енергетичних культур», — підкреслив С.Савчук.

За підрахунками експертів, при використанні енергокультур із 1 млн га та середній їхній врожайності 11,5 млн тонн/рік потенційно можна заміщувати в еквіваленті близько 5 млрд м3 газу в рік.

Тобто, задіявши весь потенціал вирощування енергокультур, обсяг заміщення газу може сягнути в еквіваленті близько 20 млрд м3 у рік, що дорівнює 2/3 газових потреб України.

Такі проекти вже реалізуються, зокрема, у Волинській, Львівській, Житомирській та Хмельницькій областях. Наприклад, на 1700 га вітчизняна компанія збирає в середньому близько 34 тис. тонн врожаю енергокультур у рік. Потім сировину постачають на твердопаливні котельні для генерації тепла.

Якщо встановлювати котельні на біомасі та використовувати місцеву сировину, то можна створити цілий енергетичний кластер, який дозволить:

· забезпечити громаду необхідною енергією;

· залучити в обіг малопродуктивні землі;

· заощадити кошти на закупівлі газу;

· підвищити зайнятість населення.

Окрім безперечних переваг використання енергокультур, сторони обговорили деталі підготовки і впровадження таких проектів. Зокрема, при вирощуванні енергокультур повернення інвестицій відбувається тільки після третього року реалізації проекту.

Щоб зацікавити інвесторів вкладати кошти у такі проекти, потрібно передбачити механізми підтримки на державному та місцевому рівнях.

Отже, сторони дійшли згоди провести фінансово-економічні розрахунки для розробки механізмів стимулювання вирощування енергокультур.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю