Держенергоефективності із міжнародними та фінансовими установами обговорили підходи до запровадження «зелених» облігацій в Україні

27.02.2019 Комментариев нет

Держенергоефективності із міжнародними та фінансовими установами обговорили підходи до запровадження «зелених» облігацій в Україні

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із представниками GIZ, ПРООН, IFC, банків, інвестиційних компаній провів спільну зустріч, під час якої обговорив законодавчі зміни для запровадження «зелених» облігацій в Україні.

За даними міжнародної організації «Сlimate Bonds Initiative», загальний обсяг розміщення “зелених” облігацій в cвіті у 2018 р. сягнув вже 389 млрд доларів. Це у 2,4 рази більше, ніж у 2017 р. і майже в 1000 разів більше, ніж 10 років тому.

Увагу до цього інструменту приділяють центральні банки Великої двадцятки (G20), Європейська Комісія, Світовий банк, IFC, ЄБРР, ЄІБ, ОЕСР тощо.

При цьому майже 2/3 коштів, залучених від випуску зелених облігацій, спрямовується на:

—      відновлювану енергетику — 43%;

—      енергоефективність — 24%.

З огляду на вищезазначене,  запровадження ринку зелених облігацій в Україні може стати ефективним інструментом:

— здешевлення фінансових ресурсів на «зелені» проекти;

— мультиплікатора залучення інвестицій, оскільки «зелені облігації» можуть бути випущені багатьма суб’єктами (уряд, муніципалітети, банки, міжнародні фінансові організації, спеціалізовані фонди тощо).

Так, Держенергоефективності спільно з проектом GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку вже розроблено законодавчі норми, які утворюють правові засади для емісії зелених облігацій в Україні.

Ці норми включено до законопроекту № 9035 від 03.09.2018 щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів.

Наразі учасники наради спільно з міжнародними проектами дійшли згоди щодо необхідності розробити план заходів із стимулами для запровадження ринку зелених облігацій в Україні, який відповідатиме міжнародним практикам.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

http://saee.gov.ua/uk/news/2803

Теги :