Cергій Савчук: Законопроекти щодо запуску електронної торгівлі твердим біопаливом обговорили із профільними органами влади та учасниками ринку!

19.11.2018 Комментариев нет

Cергій Савчук: Законопроекти щодо запуску електронної торгівлі твердим біопаливом обговорили із профільними органами влади та учасниками ринку!

Держенергоефективності із Мінрегіоном, Біоенергетичною асоціацією України (БАУ) та Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» розробили законопроекти, які мають на меті запровадити електронну платформу торгівлі твердим біопаливом в Україні.

Ключові положення цих законопроектів обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із представниками Мінфіну, Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Мінрегіону, Держлісагентства, ДП «Прозорро», БАУ, Української енергетичної біржі та Аграрної біржі.

«Сьогодні спостерігається швидке введення потужностей на біомасі, завдяки чому зростає попит на тверде біопаливо. При цьому, існує нестабільність цін на сировину та ненадійність його постачання», — повідомив Сергій Савчук.

Для врегулювання цієї ситуації із врахуванням успішної практики країн ЄС пропонується запровадити електронну торгівлі твердим біопаливом, що забезпечить:

— збільшення обсягів виробництва та торгівлі твердим біопаливом,

— зниження і вирівнювання цін на сировину;

— якість та гарантії постачання сировини;

— підвищення конкуренції та прозорість торгівлі.

Учасники дискусії розглянули запропоновану законопроектами систему електронної торгівлі, її учасників та функції.

З метою формування реального балансу попиту і пропозиції на цьому ринку пропонується поступове встановлення обов’язкового відсотку реалізації та закупівлі твердого біопалива на визначене коло суб’єктів господарювання. Завдяки такій практиці обсяг біомаси, придбаної, наприклад, на литовській біржі «Baltpool» (https://www.baltpool.eu), зріс з 1% у 2013 р. до 95% у 2017 році. Вартість біомаси знизилася до 40% у 2015 р. порівняно з 2012 роком, а різниця у ціні між сусідніми районами майже зникла.

Особливу увагу всі присутні звернули на доцільність запуску електронної торгівлі твердим біопаливом на платформі системи «ProZorro» (https://prozorro.gov.ua).

За підсумками наради сторони досягли згоди щодо необхідності спільно опрацювати такі питання:

— проаналізувати переваги запровадження електронної торгівлі твердим біопаливом на платформі «ProZorro» та діючих електронних майданчиках торгівлі енергоресурсами;

— уточнити можливі обов’язкові обсяги реалізації твердого біопалива у системі електронної торгівлі державними та комунальними підприємствами-виробниками твердого біопалива.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю