Cергій Савчук: Широкий горизонт для українсько-китайського бізнесу — відновлювана енергетика

19.11.2018 Комментариев нет

Cергій Савчук: Широкий горизонт для українсько-китайського бізнесу — відновлювана енергетика

Динаміку ефективної співпраці України та Китаю у відновлюваній енергетиці обговорили учасники III Українського форуму Шовкового шляху.
Як повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, між Україною та Китаєм вже налагоджено тісні зв’язки на різних рівнях: «Так, ми співпрацюємо з Національним енергетичним агентством Китаю у рамках підписаного меморандуму у 2017 році. Ми обмінюємося досвідом щодо розвитку «чистої» енергетики, стимулів та перспективних проектів».
«Також проводимо зустрічі із представниками китайських гігантів у цій сфері. Наприклад, нещодавно у штаб-квартирі компанії «Huawei» (http://solar.huawei.com/eu) ознайомилися із інноваціями у сонячній енергетиці та представили потенціал української «чистої» енергетики», — додав С.Савчук.
З точки зору бізнесу китайські підприємці активно освоюють український ринок. Серед нещодавніх угод – проект Нікопольської СЕС потужністю 200 МВт, що увійде у ТОП-3 найбільших в Європі.
Тож 3 найважливіші фокуси співпраці з Китаєм:

інвестиції (у 2017 р. Китай став світовим лідером за обсягом «зелених» капіталовкладень);
успішний досвід (Китай має найбільші встановлені потужності відновлюваної електроенергетики);
інноваційні технології.
Україна, у свою чергу, відкриває можливості для проектів не лише сонячної та вітрової енергетики, а й виробництва енергії з біомаси, біогазу та сміття.
«Вважаємо, що Китай може бути одним із важливих партнерів для досягнення цілі — 25% «чистої» енергії у загальному первинному енергопостачанні України у 2035 році», — підсумував Голова.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю