Біогазові проекти – комплексне рішення енергетичних та екологічних питань українських міст

26.10.2018 Комментариев нет

Біогазові проекти – комплексне рішення енергетичних та екологічних питань українських міст

У Швеції Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у складі української делегації ознайомився із новим біогазовим проектом міжнародної енергокомпанії «E.On» (https://www.eon.com).

У портфелі компанії «E.On» – близько 7 000 МВт встановлених потужностей «чистої» енергетики у різних країнах світу.

Зокрема, на території муніципалітету Уппландс-Бру (Швеція) впроваджується проект із встановлення біогазової установки та когенераційної станції.

Передбачається, що біогазовий комплекс щорічно генеруватиме:

— 425 ГВт*год теплової енергії;

— 165 ГВт*год електроенергії;

— 60 ГВт*год біогазу.

Крім цього, у рік комплекс вироблятиме 60 тис. тонн біодобрив, які можна буде використовувати для сільськогосподарських земель.

Як пояснив Сергій Савчук, подібні комплексні проекти з виробництва біогазу необхідно впроваджувати і в Україні, адже для цього є попит, ресурси і стимули:

· «зелений» тариф на електроенергію з біогазу на рівні 12,4 євроценти/кВт*год;

· стимулюючий тариф на тепло «не з газу».

«Зазначений напрям вже розвивається. З початку 2015 р. по ІІІ квартал 2018 р. потужності біогазових установок, які працюють за «зеленим» тарифом, зросли втричі: з 15 МВт (10 установок) до 45 МВт (31 установка)», — зауважив Голова Держенергоефективності.

Оскільки потенціал у розвитку вітчизняних біогазових потужностей значний, Сергій Савчук закликав представників компанії «E.On» заходити на український ринок.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю