Асоціація ОТГ та Асоціація “Стратегія ЄС для Дунайського регіону” підписали меморандум про співробітництво

10.07.2019 Комментариев нет

Асоціація ОТГ та Асоціація “Стратегія ЄС для Дунайського регіону” підписали меморандум про співробітництво

9 липня  Асоціація об’єднаних територіальних громад та Асоціація органів місцевого самоврядування “Стратегія ЄС для Дунайського регіону” підписали меморандум про співробітництво.

Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону — довгострокова політика ЄС щодо вирішення проблем Дунайського макрорегіону, прийнята Єврокомісією у 2011 році.  14 країн басейну ріки Дунай до 2020 року повинні реалізувати проекти, пов’язані із чотирма основними напрямками: об’єднання Дунайського регіону (транспорт, енергетика, культура);   захист довкілля у Дунайському регіоні (відновлення якості води тощо);  сприяння процвітанню (розвиток «суспільства знань» за допомогою наукових досліджень освіти); зміцнення позицій Дунайського регіону (зокрема досягнення політичної стабільності в регіоні.

До роботи в рамках Дунайської стратегії залучені 8 країн-членів ЄС  і 6 країн, що не входять до його складу, серед яких – Україна. Українська частина Дунайського регіону представлена чотирма областями: Одеською, Івано-Франківською, Чернівецькою та Закарпатською.

«Впевнені, що наша співпраця з Асоціацією ОТГ стане початком багатьох спільних проектів, спрямованих на розвиток об’єднаних територіальних громад України. Ми накопичили чималий досвід із залучення фінансової допомоги транскордонного співробітництва. Зокрема, під егідою асоціації здійснено успішну імплементацію проектів за операційною програмою ЄС “Україна, Румунія, Молдова” та “Чорне море”, – наголосив Юрій Маслов, голова асоціації “Стратегія ЄС для Дунайського регіону”.

Упродовж останніх десятиліть спостерігається значне погіршення якості води у річці Тиса – найбільшої лівої притоки Дунаю. Про це під час прес-конференції в ІА «Інтерфакс-Україна» сказав Іван Дрогобецький, голова Закарпатського регіонального відділення Асоціації ОТГ, голова Полянської ОТГ.

«Наша мета – це будівництво восьми очисних споруд на річці Тиса, адже наразі через неї викиди потрапляють у Дунай. Найбільше від українського сміття потерпають угорці, які вимушені витрачати великі гроші на очищення водоймів від нашого бруду. Ми раді, що сьогодні Асоціація ОТГ та Асоціація “Стратегія ЄС для Дунайського регіону” об’єднують зусилля для спільної роботи з метою вирішення цієї проблеми», – наголосив він.

Спектр напрямків за які несуть відповідальність об’єднані громади дуже широкий,  і захист навколишнього природного середовища – один із них.

«Ми забов’язані згуртуватися, щоб зберегти довкілля для наших дітей та онуків. Зокрема, для громад Чернівецької області гостро стоїть питання розчищення русел річок для запобігання повеней», – підкреслив Василь Тодеренчук, голова Чернівецького регіонального відділення Асоціації ОТГ, голова Великокучурівської ОТГ.

Повені на Західній Україні призводять до серйозних матеріальних збитків, зумовлюють руйнування соціальної, інфраструктури та комунікацій.

«Співпраця із асоціацією “Стратегія ЄС для Дунайського регіону” є одним із запобіжних заходів, які спрямовані на уникнення серйозних руйнувань від природних лих. Наприклад, берегоукріплювальні  роботи дуже дорогі і вони не під силу бюджету об’єднаної територіальної  громади. Транскордонне та міжмуніципальне співробітництво може стати рішенням», – сказав  Ігор Довірак,  голова Печеніжинської ОТГ, голова Агенції розвитку об’єднаних громад Прикарпаття”.

Як зазначила Тетяна  Жарська, голова Одеського регіонального відділення Асоціації ОТГ, голова Великомихайлівської ОТГ,  раніше сільські та селищні ради не мали ні повноважень, ні фінансових ресурсів, щоб займатися питаннями захисту довкілля.

«Сьогодні ж ОТГ навчаються використовувати свої можливості, пишуть проекти та самостійно залучають кошти, наприклад Європейського Союзу», – додала вона.

Своєю чергою, виконавчий директор Асоціації ОТГ, Валентина Полтавець, висловила сподівання, що  укладення Меморандуму про співпрацю дозволить ефективніше взаємодіяти обом організаціям шляхом вивчення потреби та проблеми громад і вироблення шляхів їх вирішення із врахуванням транскордонної специфіки.

https://hromady.org

Категории : Новости