Энергоэффективность Голова Держенергоефективності закликав студентську молодь долучатися до розвитку «чистої» енергетики та енергонезалежного майбутнього


Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із першим заступником голови Львівської ОДА Ростиславом Замлинським, відомою українською співачкою і громадською діячкою Русланою, президентом «Energy Watch Group» Хансом-Йозефом Феллом презентували студентам різних університетів значущість відновлюваної енергетики для забезпечення енергетичної незалежності та безпеки України.

Родзинкою події став прем’єрний показ фільму «Енергія для змін», створеного відомим німецьким режисером Карлом A. Фехнером. Фільм демонструє, наскільки важливо та реально впроваджувати проекти із використанням відновлюваних джерел попри сумніви скептиків і заради енергетичної революції на користь країни.

Успішний досвід Німеччини щодо ведення політики «чистої» енергетики представив гуру у цій сфері Ханс-Йозеф Фелл. Він переконаний: «Якщо Україна буде триматися курсу на розвиток «чистої» енергетики, то отримає енергетичну та політичну незалежність, позбавиться загроз атомної енергетики та зробить чималий внесок у захист навколишнього середовище».

Руслана також звернулася до молоді із важливим меседжем – робити власний вибір на користь відновлюваних джерел: «Наша енергетична свобода є місією кожної людини. Перехід на «чисту» енергію – це питання нашої безпеки, миру, незалежності, вирішення проблем із корупцією».

Зі свого боку, С.Савчук розповів про чималі досягнення України у збільшенні встановлення потужностей «зеленої» енергетики. Впродовж останніх кількох років розроблено та прийнято важливі нормативно-правові акти, які дозволили інвесторам реалізовувати проекти із заміщення газу.

«Для подальших успіхів у цій сфері є потужна ресурсна база, висококваліфіковані фахівці, можливість залучати інноваційні технології. Втім, актуальним питанням залишається рентабельність проектів та джерела їх фінансування. Тому продовжується робота над стимулюванням інвестування у «зелені» проекти і в цьому напрямі знання та активність молодих фахівців стануть у нагоді», - повідомив С.Савчук.