Энергоэффективность В регіонах України Держенергоефективності розпочало цикл семінарів щодо шляхів заміщення газу та розвитку використання «чистої» енергії


Житомирська область – перший регіон, де 3 березня 2017 року Держенергоефективності за підтримки Українсько-Данського енергетичного центру організувало та провело роз’яснювальний семінар на тему: «Поширення досвіду заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку відновлюваної енергетики».

«В Україні, в кожній області є надзвичайно великий ресурсний потенціал для виробництва енергії з альтернативних джерел. Його потрібно вивчати та використовувати на благо українському народу. Ми зміцнюємо співпрацю з місцевою владою, аби спільно сприяти впровадженню «зелених» проектів та залученню інвестицій. Маємо вже 41 підписаний меморандум про співробітництво. Наразі одне із завдань - широке розповсюдження досвіду заміщення газу, як міжнародного, так і вітчизняного», – повідомив начальник Управління заміщення традиційних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

У ході виступу Ю. Шафаренко відзначив, що в Україні існує чимало прикладів успішного переведення котелень з газу на альтернативне паливо.

У свою чергу, голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич відзначив: «За три роки на Житомирщині переведено 205 котелень на альтернативні види палива. У цьому році плануємо перевести ще 20, але я думаю, що це мінімальний план, адже 2 котельні ми вже встигли перевести з початку року».

Підтвердив ці слова і перший заступник голови Житомирської обласної ради Сергій Крамаренко. Він наголосив: «Питання енергозбереження - це питання державної політики, національної безпеки, але, перш за все, це питання економії, заощадження наших ресурсів. Житомирщина має значний потенціал для впровадження енергоефективних заходів.  Зменшення залежності від імпортних енергоносіїв - це не лише економія в коштах, а й створення нових робочих місць на теренах області».

«Щоб стимулювати інвесторів і надалі вкладати кошти у подібні проекти із заміщення газу, ми розробили законопроект № 4334. Основна ідея – встановлювати на законодавчому рівні тариф на тепло з альтернативних джерел енергії на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу. Це надасть інвесторам гарантії повернення інвестицій та отримання прибутку», - розповів про законодавчу ініціативу Ю. Шафаренко.

У ході семінару також було представлено і міжнародний досвід використання відновлюваних джерел енергії. З доповіддями виступили Андерс Крістенсен,  головний радник Українсько-Данського енергетичного центру, та Юлія Рибак, консультант центру. Досвід Данії, в якій аж 47% теплової енергії виробляється з альтернативних джерел, стане Україні в нагоді.

Також, під час заходу Тетяна Затікова, начальник відділу інфраструктурних проектів та енергоефективності департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради, розповіла про залучення інвестицій у сферу відновлюваної енергетики. З її слів, на сьогодні у Житомирі реалізовано ряд успішних «зелених» проектів, зокрема, будівництво сонячної електростанції на даху багатоповерхівки.

Володимир Майстришин, член Біоенергетичної асоціації України, розповів про підготовку теплових мереж в умовах роботи ринку тепла. Ірина Гнап, директор агро-енергетичної компанії «SALIX energy», розповіла про особливості, перспективи та проблеми вирощування енергетичних культур. Про потенціал використання біомаси саме в Житомирській області доповів Савелій Кухарець - завідувач кафедрою механіки та інженерії агроекосистем Житомирського національного агроекологічного університету.

Про біогазові технології розповів Віталій Лебедєв, представник компанії «Ecodevelop». Аналіз законодавства у сфері сонячної енергетики представив  Максим Сисоєв, старший юрист МЮФ Dentons, а можливості фінансування «зелених» проектів- представники Укргазбанку.

У семінарі взяли участь понад 100 осіб: представники місцевих органів влади, виробники "зеленої" енергії, міжнародні експерти, представники агрохолдингів та компаній, потенційні інвестори, ЗМІ та усі зацікавлені.