Вопросы энергоэффективности Держенергоефективності та «Веолія Україна» обговорили можливості співпраці щодо стимулювання використання сміття для виробництва енергії!


Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із регіональним керівником компанії «Веолія Україна» (https://www.veolia.ua) Маттіасом Фогелем розглянули шляхи стимулювання використання сміття з метою виробництва електричної та теплової енергії в Україні. 

Група Веолія (https://www.veolia.com) – один із світових лідерів по переробці сміття, що веде успішну діяльність у майже 50 країнах світу, в тому числі і в Україні.

Компанія також має унікальний досвід у сфері управління мережами опалення, кондиціонування повітря та виробництва відновлюваних джерел енергії.

За словами М. Фогеля, у 2016 р. Група Веолія переробила 45 млн тонн сміття від 40 млн муніципальних та понад 500 тис. комерційних клієнтів. Компанія володіє майже 600 об’єктами з управління відходами.

Водночас сторони розглянули поточну ситуацію із відходами в Україні, рішенням якої може бути встановлення нових потужностей з виробництва енергії із сміття.

Зі свого боку, С.Савчук представив фінансову модель проекту будівництва сміттєпереробного заводу, розроблену Держенергоефективності, відповідно до якої з 10 млн. тонн сміття, що потрапляє на полігони, можна виробляти 3,5 млн Гкал теплової енергії та 1,2 млрд кВт*год електроенергії у рік, а у результаті отримати потенціал заміщення газу до 1 млрд м3 щорічно. 

За результатами обговорення сторони домовились про необхідність проведення додаткових нарад для напрацювання спільних пропозицій стосовно внесення змін до чинного законодавства щодо стимулювання розвитку подібних проектів, а також підготовки фінмоделей будівництва заводів по переробці сміття за різними технологіями.


Похожие публикации: